Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Interviu Ladislau Boloni

In jos 
+2
andy
norbyy
6 participanți
AutorMesaj
norbyy

norbyy


Mesaje : 201
Data de inscriere : 16/07/2010
Varsta : 30
Localizare : in tribuna, sparg seminte

Interviu Ladislau Boloni Empty
MesajSubiect: Interviu Ladislau Boloni   Interviu Ladislau Boloni EmptyMar Aug 03, 2010 1:58 am

Ladislau Boloni (57 de ani) antrenează pe Al Wahda din Emirate, dar cu inima este alături de echipa oraşului său natal, FCM Tîrgu-Mureş. Loţi spune că pentru el nu contează faptul că nou-promovata în Liga I nu are nici o legătură istorică cu fosta lui echipă, ASA, dezintegrată în cei 18 ani trecuţi de la retrogradarea din primul eşalon.

"Sînt suporter înflăcărat al formaţiei din Tîrgu-Mureş, chiar dacă nu se mai numeşte ASA. Este echipa oraşului meu natal şi ţin cu ea! Mă bucur că Tîrgu-Mureş a revenit în prima ligă după atîta amar de vreme", a precizat fostul mijlocaş care a jucat 14 ani la ASA Tîrgu-Mureş, din 1970 pînă în 1984.

"Mai bine plăteam amenda"
Aflat în cantonament în Germania cu actuala lui echipă, Boloni a lăsat totul baltă vineri seară pentru a urmări pe Internet desfăşurarea meciului pe care formaţia lui de suflet l-a susţinut la Vaslui. "Am stat cu inima strînsă în faţa calculatorului. Prin intermediul cronicii transmise live pe gsp.ro am trăit ca şi cum aş fi fost pe stadion. Am urlat de bucurie cînd tîrgmureşenii mei au deschis scorul. Spre final n-am mai rezistat emoţiilor şi am plecat prin minutul 80, cînd conduceam cu 1-0. Întîrziam la masă şi nu voiam să plătesc amendă. Mai bine o plăteam fiindcă mi-a părut rău că FCM a fost egalată în minutul 90. Data viitoare voi sta la calculator pînă se termină jocul", a povestit Loţi Boloni.

"Mi-a părut rău că Tîrgu-Mureş a pierdut prima etapă, acasă, cu FC Braşov. Mi-am amintit că în '72 i-am dat un gol lui Adamache şi ASA a bătut-o pe Steagul"
Ladislau Boloni, antrenor Al Wahda
Sus In jos
http://legio-vici-maris.blogspot.com
andy

andy


Mesaje : 59
Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 39
Localizare : in peluza..:)

Interviu Ladislau Boloni Empty
MesajSubiect: Re: Interviu Ladislau Boloni   Interviu Ladislau Boloni EmptyMar Aug 03, 2010 6:30 pm

respect boloni
Sus In jos
Cristina

Cristina


Mesaje : 4
Data de inscriere : 31/07/2010
Varsta : 33
Localizare : in peluza

Interviu Ladislau Boloni Empty
MesajSubiect: Re: Interviu Ladislau Boloni   Interviu Ladislau Boloni EmptyJoi Aug 05, 2010 9:16 pm

respect boloni
Sus In jos
blackdog

blackdog


Mesaje : 58
Data de inscriere : 26/07/2010
Varsta : 36

Interviu Ladislau Boloni Empty
MesajSubiect: Re: Interviu Ladislau Boloni   Interviu Ladislau Boloni EmptyVin Aug 06, 2010 7:16 pm

respect ...peace cheers
Sus In jos
SonyAnderson




Mesaje : 3
Data de inscriere : 07/08/2010

Interviu Ladislau Boloni Empty
MesajSubiect: Re: Interviu Ladislau Boloni   Interviu Ladislau Boloni EmptySam Aug 07, 2010 2:00 am

Bölöni e cel mai cunoscut Muresean

E mandria noastra!
Sus In jos
norbyy

norbyy


Mesaje : 201
Data de inscriere : 16/07/2010
Varsta : 30
Localizare : in tribuna, sparg seminte

Interviu Ladislau Boloni Empty
MesajSubiect: Re: Interviu Ladislau Boloni   Interviu Ladislau Boloni EmptySam Aug 07, 2010 3:00 am

SonyAnderson a scris:
Bölöni e cel mai cunoscut Muresean

E mandria noastra!
Asa e!
Sus In jos
http://legio-vici-maris.blogspot.com
pacalici

pacalici


Mesaje : 139
Data de inscriere : 27/07/2010
Varsta : 30
Localizare : Tg-Mures

Interviu Ladislau Boloni Empty
MesajSubiect: Re: Interviu Ladislau Boloni   Interviu Ladislau Boloni EmptyMar Aug 10, 2010 2:30 pm

Peace:)
Sus In jos
norbyy

norbyy


Mesaje : 201
Data de inscriere : 16/07/2010
Varsta : 30
Localizare : in tribuna, sparg seminte

Interviu Ladislau Boloni Empty
MesajSubiect: Re: Interviu Ladislau Boloni   Interviu Ladislau Boloni EmptyMar Aug 10, 2010 3:46 pm

Pacalici zici ca nu faci posthunting?Smile
Sus In jos
http://legio-vici-maris.blogspot.com
pacalici

pacalici


Mesaje : 139
Data de inscriere : 27/07/2010
Varsta : 30
Localizare : Tg-Mures

Interviu Ladislau Boloni Empty
MesajSubiect: Re: Interviu Ladislau Boloni   Interviu Ladislau Boloni EmptyMar Aug 10, 2010 4:05 pm

Ti se pare ca fac?Smile) no chiar:D dar ma plictiseam si am zis sa postez cate ceva
Sus In jos
Continut sponsorizat





Interviu Ladislau Boloni Empty
MesajSubiect: Re: Interviu Ladislau Boloni   Interviu Ladislau Boloni Empty

Sus In jos
 
Interviu Ladislau Boloni
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Diverse :: Discutii pe diverse teme-
Mergi direct la: