Data de inscriere : 18/07/2010
Varsta : 32
Localizare : In Peluza

FCM Tirgu Mures - FC Brasov - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: FCM Tirgu Mures - FC Brasov   FCM Tirgu Mures - FC Brasov - Pagina 2 EmptyLun Iul 26, 2010 6:44 pm

Localizare : in tribuna, sparg seminte

MesajSubiect: Re: FCM Tirgu Mures - FC Brasov   FCM Tirgu Mures - FC Brasov - Pagina 2 EmptyMar Iul 27, 2010 2:02 am

FC Braşov a cîştigat cu greu pe terenul nou-promovatei FCM Tîrgu Mureş, prin golul lui Valentin Badea (68). Echipa lui Daniel Isăilă a evoluat în inferioritate în ultimul sfert de oră, după eliminarea lui Majernik, în faţa unei formaţii care se anunţă a fi un adversar dificil pentru echipele din Liga 1.

FCM Tîrgu Mureş şi FC Braşov au oferit o primă repriză spectaculoasă în meciul lor de debut în noua ediţie de campionat. Dan Roman le-a dat pentru prima dată emoţii braşovenilor, a pătruns pe parte adreaptă şi a centrat, dar portarul oaspeţilor, Mihai Mincă a fost pe fază şi a reţinut (Cool. Sîrbul Topici şi-a încercat şutul de la distanţă, dar mingea a trecut peste poarta braşovenilor (11). Vancea putea deschide scorul în minutul 17, dar a şutat pe lîngă poarta lui Mincă, după ce trecuse frumos de Majernik şi scăpase singur.

Arbitrul Istvan Kovacs a acordat 4 cartonaşe galbene în prima parte a meciului, avertizînd cîte doi jucători de la fiecare echipă.

Prima repriză spectaculoasă, cu gazdele care au atacat insistent în partea a doua a primei reprize.

Braşovenii au creat pericol la poarta lui Dănălache prin Marian Cristescu, a cărui lovitură de cap a fost reţinută de portarul gazdelor după o acţiune interesantă a braşovenilor: Hadnagy a centrat pentru Dedu, acesta nu a ajuns la minge, Bădoi a venit din spate şi a centrat perfect pentru Cristescu.

În minutul 35, FCM Tg. Mureş a fost la un pas de autogol: Bădoi a executat o lovitură de la colţul terenului, Bălău a respins, încercînd să-i trimită cu pieptul propriului portar. Dănălache a reuşit să prindă mingea pe linia porţii.

Onicaş a semnat cea mai mare ocazie a gazdelor în minutul 40: şutul său a fost scos în corner de Mincă, portarul plonjînd excepţional. Acelaşi Mincă şi-a salvat echipa şi două minute mai tîrziu, cînd a respins din faţa lui Sfîrlea.

Partea a doua a început cu o mare ocazie pentru braşoveni: Dedu a pasat pe dreapta pentru Cristescu, dar acesta a şutat puţin pe lîngă bara din dreapta a porţii lui Dănălache. Căpitanul formaţiei de sub Tîmpa, Robert Ilyeş, a trimis pe lîngă poartă, din lovitură liberă de la 20 de metri (61).

Vali Badea a schimbat echipa şi, se pare că şi-a schimbat şi norocul. Intrat în minutul 64, în locul lui Dedu, atacantul de 27 de ani a deschis scorul în minutul 68, cu o lovitură de cap, profitînd de centrarea de pe partea dreaptă venită de la Chipciu, intrat şi el în repriza secundă, în locul lui Bădoi (46), accidentat în prima repriză.

Oaspeţii au rămas în 10 după eliminarea lui Majernik, din minutul 76, pentru o intrare dură asupra lui Dan Roman. Gazdele au profitat de superioritatea numerică şi au atacat în valuri poarta lui Mincă, pe final de meci, fără să reuşească să-l învingă pe Mihai Mincă.
NitroMan

NitroMan

Mesaje : 37
Data de inscriere : 22/07/2010
Varsta : 33
Localizare : In spatele tau,nu imi simti respiratia in ceafa ta ?

Sa il pish in freza pe Mihai Mincă.
mofo

mofo

Mesaje : 24
Varsta : 31

pacat o echipa a Brasovului mult mai slaba ca anul trecut, iar noi si cu un om in plus nu mai stiu exact din ce minut sa nu reusim sa egalam... din urmatoarele 4 etape nu aducem puncte No
tarcatu

tarcatu

Mesaje : 207
Varsta : 32
Localizare : peluza

Ba, am fost un joc bun al echipei , pacat de rezultatul de la finalul partidei, eu cred ca meritam mult mai mult din meciul de azi...

Localizare : in peluza..:)

MesajSubiect: Re: FCM Tirgu Mures - FC Brasov   FCM Tirgu Mures - FC Brasov - Pagina 2 EmptyMar Iul 27, 2010 2:44 pm

nu mai fiti asa pesimisti,a fost doar prima etapa,o etapa in care am jucat bn....deci macar sperante avem.....fortza FCM....mergem mai deeparteee..... Wink